Doprava ZDARMA
Při nákupu
nad 1000 Kč
Materiály používané při výrobě šperků

Zlato

Šperky ze zlata se těší velké popularitě napříč všemi generacemi a investice do něj představuje i investici do budoucna. Zlato vždy symbolizovalo luxus, krásu, bohatství i dobrý vkus. Bylo už od pradávna považováno za unikátní drahý kov, který vždy představoval symbol luxusu, krásy a vybraného vkusu. Tento cenný materiál je vyroben ze slitiny ryzího zlata s dalšími kovy, jako je například stříbro měď a zinek, díky čemuž pak získává nezaměnitelnou zlatavou barvu i potřebnou odolnost. Zlatý šperk navíc nestárne, vždy si zachová svůj lesk a dědí se napříč generacemi. Svým nositelům nezpůsobí alergii na kov.

 

Stříbro

Slitiny stříbra jsou ve šperkařství hojně využívaným materiálem především díky jejich chemické i mechanické stabilitě a schopnosti odrážet světlo. Povrch stříbrných šperků je obvykle rhodiovaný, takže perfektně odolává korozi i ostatním nepříznivým vlivům. Rhodium je cennější kov než je zlato a stříbro a používá se jako povrchová vrstva šperků, které tak získávají nejenom vyšší lesk ale i odolnost vůči vnějším podmínkám. Navíc rhodiované stříbro nečerná, nežloutne, a šperk tak vydrží dlouho jako nový. 

 

Chirurgická ocel

Chirurgická ocel se ve šperkařství těší významné popularitě především díky svým výhodným vlastnostem, jimiž předčí ostatní kovy. Vyniká zejména vysokou tvrdostí a pevností, barevnou stabilitou a odolností vůči mechanickému poškození i korozi. Kromě toho se vyznačuje hypoalergenním složením. To znamená, že nereaguje s kůží a nezpůsobuje žádné alergické reakce, je proto ideálním řešením pro jedince alergické na ostatní kovy. Šperkům z oceli se také dodává libovolný barevný odstín pomocí PVD technologie, která je současně pokryje i oslnivým leskem. Výsledkem je pak překrásný klenot s překvapivě dlouhou životností.

 

Titan

Titan je velmi tvrdý a odolný kov. Díky tomu se titanové šperky perfektně nosí a vyznačují se dlouhou životností. Je mimořádně lehký a chemicky stálý - odolává korozi i působení většiny běžných chemikálií. Výroba titanu je však v současné době značně finančně náročná. 

 

Bižuterní kov

Bižuterní kov je slitinou především mědi a zinku. Jedná se o levnější materiál, proto šperky z něj vyrobené mají výrazně nižší cenu, a jsou tak dostupné pro každého. Bižuterní kov je upravován galvanizací dalšími kovy a laděn do nejrůznějších barevných odstínů. Jeho velkou nevýhodou je to, že u citlivějších jedinců může vyvolávat alergické reakce. Tento problém však může vyřešit vrstva rhodia, které je hypoalergenní. 

Blesková rychlost dodání

Blesková rychlost dodání

Veškeré zboží máme skladem. Objednávky odesíláme v pracovních dnech, nejpozději do 24h od objednání.

Perfektní ponákupní servis

Perfektní ponákupní servis

Myslíme na Vaši spokojenost i po nákupu, proto řešíme případné výměny, vrácení nebo reklamace co nejrychleji.

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pří nákupu jakéhokoli zboží v hodnotě nad 2000 Kč nabízíme dopravu zdarma. Platí i u produktů, které jsou v akci.

Přejete si být informováni o akčních nabídkách? Přihlašte se k odběru newsletteru.
Jak odebírat newsletter?