Jaký zvolit outfit do divadla?
Chystáte se do divadla a nejste si jisty tím, jaký zvolit outfit? Inspirujte se cennými radami a praktickými tipy týkajícími se výběru outfitu pro návštěvu divadla. Díky tomu budete moci snadno vybrat takový outfit, který bude elegantní, pohodlný a zároveň bude vhodně odpovídat atmosféře divadelního prostředí. Získejte díky výběru vhodného outfitu do divadla pocit sebevědomí a elegance.
Výběr vhodného oblečení podle typu divadla a představení
Vyvarujte se nepříjemného faux-pas a oblékněte se do divadla elegantně a podle etikety. A jaké oblečení je vhodné podle typu divadla a představení? Zatímco dříve byl dresscode poměrně striktní, v poslední době došlo k částečnému uvolnění. V každém případě se ovšem budete cítit elegantně, příjemně a pohodlně, pokud váš společenský outfit bude podle doporučeného dresscode.
1. Běžné divadlo/muzikál
Pokud vyrážíte do běžného divadla na nějakou činohru nebo na muzikál či na odpolední představení, postačí vám běžné společenské oblečení. Tím mohou být například společenské šaty nebo koktejlky, elegantní kalhoty v kombinaci s topem nebo elegantní kostým s halenkou. Povoleny jsou i boty bez podpatku.
2. Státní opera nebo Národní divadlo
Do Státní opery nebo do Národního divadla už to chce něco svátečnějšího, stejně tak i v případě jiných velkých divadel a slavnostních premiér. Ženy by měly do takového divadla vyrazit ve velké večerní toaletě, tedy dlouhé šaty po kotníky nebo až na zem. Vhodné jsou spíše splývavé a jednodušší střihy a jednolité odstíny tmavších barev. Společenské šaty v takovém případě vyžadují ještě svrchní vrstvu v podobě večerního pláště, kožichu nebo večerní pláštěnky s kapucí, kterou si žena obléká na cestu do divadla.
Stylová kombinace oblečení a obuvi
Samozřejmostí by měla být vhodná kombinace společenského oděvu a obuvi. Zatímco do běžných menších a komorních divadel postačí obuv bez podpatku, k velké večerní toaletě jsou už nutností boty na podpatku. Pokud totiž svůj slavnostní outfit doplníte právě o boty na podpatku nebo na jehlách, dodáte svému vzhledu na eleganci. A jak je to s kozačkami? Odbornice na módu v tomto případě radí: „Kozačky do divadla NIKDY. K malým černým nebo k jejich ekvivalentu jedině klasické lodičky, ať už na podpatku nebo bez.“
Nezapomeňte na šperky a další doplňky
Při výběru vhodného outfitu do divadla kromě oblečení a obuvi nezapomeňte také na neméně důležité šperky a další doplňky, bez kterých se váš outfit neobejde. Skvělou volbou je elegantní psaníčko, které dokonale podtrhne váš celkový vzhled. Co se týče vhodného výběru šperků, nic nezkazíte praktickou soupravou šperků v jednom stylu. Jednobarevné šaty výborně doladí perlový náhrdelník v kombinaci s decentními náušnicemi. Pokud ovšem chcete opravdu vyniknout, sáhněte po blýskavých špercích se zirkony nebo křišťály, které slaďte s rtěnkou na rty a dalším líčením.
Jak se vyhnout příliš formálnímu či nevhodnému oblečení
Vyhněte se nepříjemnému faux-pas způsobenému zvolením příliš formálního nebo naopak nevhodného oblečení. Pokud vyrážíte do většího divadla nebo na slavnostní premiéru představení, rozhodně nechte doma sukni v délce ke kolenům. Zapomenout byste měly i na prostorné kabelky přes rameno. Pokud se oblékáte do alternativního divadla, pak myslete na to, že přijít v přehnaně formálním oblečení je podobným prohřeškem, jako když se nevhodně obléknete do Státní opery či Národního divadla. V tomto případě jsou totiž vhodnější například úpletové šaty nebo pouzdrová sukně. Otevřenou obuv, krátké nohavice či sportovní oblečení ovšem nenoste ani do nejobyčejnějšího divadla.