DÁREK ZDARMA k objednávce s kódem: DENMATEK 🌸

Chcete si objednat prstýnek přes internet nebo chcete udělat prstenem radost své drahé polovičce? Ať už jde o zásnubní prsten nebo prsten jen tak pro radost, důležitá je správně zvolená velikost, aby tento skvostný šperk perfektně seděl. Zjistěte, jak správně změřit prst na prstýnek, proč je důležité nosit ani ne moc těsný a ani moc volný prstýnek a jaké faktory mohou měření ovlivňovat. Zvládnete to během chvilky v pohodlí domova. Inspirujte se tipy a radami, které vás nasměrují k tomu, jak přesně změřit svůj prst před koupí prstýnku.

Nepodceňujte důležitost správné velikosti prstýnku

Stříbrné prsteny stejně tak i zlaté prsteny je velmi důležité nosit ve správné velikosti, tak aby seděly na prstu tak akorát. A proč je správná velikost tak důležitá? Pokud jde o zásnubní nebo snubní prsten, určitě se nechcete dopustit nepříjemného faux-paux, kdy nepůjde prstýnek na prst nasunout. Příliš těsný prsten může způsobit nepříjemné otlaky, systémové problémy s krevním oběhem a zvýšený krevní tlak.

Pokud naopak zvolíte příliš velkou velikost, možná narazíte na problém, že v případě zájmu o jeho zmenšení, půjde o materiál, u kterého není úprava velikosti možná. U příliš volného prstenu navíc hrozí jeho sklouznutí z prstu a následná ztráta.

Metody měření prstu doma

Klenotníci se mnohdy setkávají s obavami svých zákazníků o to, aby se v průběhu času nezměnil obvod prstu. Často tak raději volí prsten větší, což je ovšem chyba. Vyzkoušejte proto raději některou z měřících metod, aby prsten padl jako ulitý. Kromě měření v klenotnictví lze vyzkoušet i domácí měření. Pro změření prstu v domácích podmínkách můžete vyzkoušet některou z následujících spolehlivých a snadno proveditelných metod:

  1. Pomocí objednané sady kroužků různých velikostí,
  2. pomocí provázku a následného změření vzdálenosti,
  3. obkreslením obvodu prstenu na papír,
  4. změření obvodu prstenu pomocí papírového pásku,
  5. změření vnitřního průměru prstenu pravítkem,
  6. obtočením proužku papírkou kolem prstu s vyznačením vzdálenosti a následného změření.

Naučte se správně číst měření

Při měření samotném se soustřeďte na přesnost při měření, která je velmi důležitá z toho důvodu, abyste si byli jisti, že jste získali přesné údaje a prsten ve zvolené velikosti bude dokonale sedět. Důležité je naučit se správně číst měření a změřená čísla převést na standardní velikost prstýnku.

U prstenů se měří velikost:

  • vnitřního průměru v milimetrech
  • vnitřního obvodu (EU velikost)

Nejčastější dámskou velikostí prstenu je velikost 52 a 53. Měří-li tedy vnitřní obvod např. 54 mm, je EU velikost prstenu 54. Velikost prstenu vybírejte i podle jeho provedení. Širší prstýnky totiž bývají těsnější než ti tenčí, takže u širšího provedení můžete klidně sáhnout po větší velikosti.

Faktory ovlivňující měření prstu

Během dne zkuste změřit velikost prstu raději několikrát, protože obvod prstů se během dne mění. Vliv na měření samotná má nejen teplota, ale i denní doba. Při nižších teplotách bývá obvod prstu menší a při vyšších teplotách naopak větší. Právě z toho důvodu je měření prstu vhodné provádět alespoň 3x během dne. Velikost byste měli zjišťovat ve chvíli, kdy mají ruce normální teplotu.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace

NastaveníNesouhlasímSouhlasím