Letní výprodej šperků!🌺

Rhodiování neboli "antioxidační úprava" je nový způsob povrchové úpravy šperku. Stříbro totiž na vzduchu oxiduje, následkem toho potom černá, ztrácí svůj lesk, snižuje se jeho odolnost a kvalita. 

Toto vše řeší technologie rhodiování, (která je mimochodem dražší než zlacení - rhodium je totiž jedním z nejdražších kovů) díky níž jsou šperky mnohem odolnější, mají vyšší lesk, nečernají ani nežloutnou.

Tímto způsobem se "vyrábí" bílé zlato. Klasické žluté zlato se potáhne jemnou vrstvou rhodia a šperk z bílého zlata je na světě. Proto jsou stříbrné šperky s touto úpravou na pohled i vlastnostmi k nerozeznání.

Rhodiování se často používá v šperkařství a hodinářství z několika důvodů:

  1. Zvýšená odolnost proti poškrábání a opotřebení: Rhodium je tvrdší než stříbro, což zajišťuje, že povrch zůstane déle nepoškozený.
  2. Zabránění oxidaci: Stříbro má tendenci oxidovat a zčernat, zatímco rhodium je velmi odolné vůči oxidaci a korozi, čímž pomáhá udržovat vzhled šperku.
  3. Vzhled: Rhodiované stříbro má lesklý, bílý povrch, který může připomínat bílé zlato nebo platinu, což je často esteticky atraktivnější.

Díky těmto vlastnostem je rhodiování oblíbené zejména pro šperky, které jsou často vystaveny každodennímu nošení a vyžadují dlouhotrvající krásný vzhled.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace

NastaveníNesouhlasímSouhlasím